A legtöbb ember időnként tapasztal gyomorégést, így nem kell megijedned, ha ez a te esetedben is előfordult már. Ennek az okai között lehet fűszeres étel fogyasztása, elhízás, alkohol, vagy bizonyos gyógyszerek, mint aszpirin, vagy ibuprofen. Azonban ha az alábbi tünetek hetente többször jelentkeznek és az állapotod a házi praktikákra nem reagál, haladéktalanul meg kell kezdeni a fitoterápiás kezelést.
Jellemző tünetek*:
A köznyelvben használt gyomorégés vagy savtúltengés kifejezés megtévesztő lehet, mivel azt a gondolatot közvetíti a betegnek, hogy a gyomorsav szint csökkentésével a probléma meg fog oldódni. A gyomorsav koncentrációja azonban elengedhetetlen a jó emésztéshez, csökkentése emésztési és felszívódási zavarokhoz vezetne. A gyomorégésnek nevezett jelenség oka sokkal inkább a nyelőcső hámszövetének károsodása és/vagy a gyomorszáj (sphincter oddi) nem megfelelő záródása. Ebben az estben a záróizom (sphincter oddi) nem záródik tökéletesen, miután a táplálék a nyelőcsövet elhagyva a gyomorba lép. Ezt a jelenséget reflux néven is emlegetik.
A kezelés sikerének kulcsa tehát nem a savcsökkentés, hanem a záróizom tónusának javítása és a sérült, irritált nyelőcső-hámszövet regenerálása.
Ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy a „gyomorégés” komoly figyelmet érdemlő jelzés lehet, mivel a gyomorfekély és egyes súlyosabb emésztőrendszeri betegségek tünetei is hasonlóak lehetnek. Egyesek akiknek szívrohamuk volt, a gyomorégéshez hasonló tünetekről számoltak be. Ha az alábbi tüneteket észleled magadon ajánlatos lehet orvoshoz fordulnod:
*A tünetazonosság nem helyettesíti a szakorvosi diagnózist. Az oldalon található információk tájékoztató jellegűek.
Linktár: https://www.healthline.com/health/heartburn#when-to-see-a-doctor
"Bármilyen életkorban és életmódban mindenki számára előnyös lehet a gyógynövények használata. Szinte mindenfajta betegségnek megtalálható a természetes alternatív, vagy kiegészítő terápiája."